::R@keta >> Generation Web Vol.2>>

nástěnka o praci, bydleni, financich, nakupech... proste o zivote jaky je --- stats --- home

více...
8. února 2026 [14:14:30]
Rakeťáci © 2008-2012
(nápověda)
(starý úvod)
o praci, bydleni, financich, nakupech... proste o zivote jaky je

:: homepage
vlastník: uri ::
66 odběratelů ::
jen příspěvky od:
(zastavit refresh) << (na vršek) (nahoru) :: 1-20 z 9680 :: dolů dospod >>
Sili
4. února 2026 [8:45:00] Re :: link
Sili » To nemyslím :D
Spis jestli jsi nemela na mysli nejakej konkretni příspěvek a jenom se mi to spatne nezobrazilo.
 
doreen
4. února 2026 [7:31:05] Re :: link
doreen » Já ti nevím, ale jsme tady v situaci mít ještě třetí vyloženě o fitness? :D
 
Sili
3. února 2026 [19:27:35] Re :: link
Sili » Ukazuje mi to general nástěnku o cviceni, je to dobře?
 
doreen
3. února 2026 [7:32:40] Re :: link
doreen » Sili (16:05:34): tak teď máš motivaci ;)

btw tady je: https://www.raketa2.cz/nastenka.php?735 (sry link už vložit neumím :D)
 
Sili
2. února 2026 [16:05:34] Re :: link
Sili » Binn (13:23:11): ani se neměla odvahu to zkusit

doreen (15:53:53): ja chci mit vuli jako ty
 
doreen
2. února 2026 [15:53:53] Re :: link
doreen » Sili (12:38:33): já se právě snažila říct, že bez x let "studia", pokusů a disciplíny, bych těch 80kg ne-li víc stopro měla ;)
 
Binn
2. února 2026 [13:23:11] Re :: link
Binn » cim to asi muze byt, co?:D veslo se ti to vubec do kalorickych tabulek?
 
Sili
2. února 2026 [12:38:33] Re :: link
Sili » Trosku jsem doufala ze půjdeš kolem a reknes, ze ti vaha ukazuje 80 kilo i když jis jenom kvetak a tofu a sestnactkrat týdne cvicis a vsude jezdis na kole:)))

Tedka teda musim upřímně rict, ze jsme na vylete (v Brne!) a vcera v deset vecer jsem vecerela chilli cheese nugets, smazeny cibulovy krouzky, hranolky, tatarku a churros s nutellu.... V Burger kingu.

Takze az se příště budu divit, ze jsem tlusta, tak mi nekdo přijeďte naliskat hubu
 
doreen
2. února 2026 [11:14:03] Re :: link
doreen » Sili (1:17:41): no ještěže jdu zrovna náhodou kolem :D

Z toho, co píšeš, bych to taky tipla na ten spánek.
(I proto, že mám ze špatnýho spánku sama přesně ty stavy, kdy žeru jak zvíře a nic není dost :D)

Jinak ale já na sobě poslední rok dva cítím dost změn z hlediska metabolismu a hormonů. Perimenopauza is real a u ženských od určitého věku výdej>příjem zdaleka nestačí :)) Kdybych neměla stabilní režim a docela dobrou disciplínu (natož jídelníček jako máš ty), tak bych si tu "formu" držela horko těžko.
 
uri
* 31. ledna 2026 [19:34:08] Re :: link
uri » Sili (1:17:41): hele z osobni zkusenosti, kdyz sem delal nocni, tak je to divna kombinace, ze clovek divne spi a dieta trpi.

Povedlo se mi to vyresit az zmenou na denni smeny a mma treninkem, coz je trosku extrem a bylo mi 28.

Realisticky, co rikal binn i utu, najet na nejakej stabilni rezim, kde si pripravis treba aspon svoji "snidani" (ovesna kase s orechama a ovocem apod.) A tim ziskas kontrolu nad aspon jednim kalorickym prijmem a muzes se od toho odpichnout dal
 
utubutu
* 30. ledna 2026 [21:24:31] Re :: link
utubutu » Mne to z tveho popisu na prvni dobrou prislo jako nasledek tech smen. Kryje se to casove s pribiranim?
Vnimala bych to jako obranou reakci tela na divnej spankovej rezim. Pak by bylo reseni nedelat nocni nebo si v tom alespon najit rytmus a na ten telo naucit. Takze treba i budik, kdyz usnes po pulnoci a vstavas v 11.
Coz mimochodem, ja mam pocit, ze uz nikdy, kvuli harosum, nebudu spat do 11. Nikdy!
 
Binn
30. ledna 2026 [14:20:34] Re :: link
Binn » No a jde to nahoru tak moc, kdyz to zapisujes?

zbytek mas dost na kokot, aspon vidis, kudy ti to usili protejka bokem
 
Sili
30. ledna 2026 [13:19:27] Re :: link
Sili » To jídlo, tam mam velky rezervy o kterych vim. Na druhou stranu ze bych mela takovej prijem abych takhle rychle pribirala mi neprijde. Kdyz to nejakou dobu zapisuju do kalorickych tabulek tak to nevypadá tak hrozne.

Chuzi denne bych zaradila strasne rada, ale je to proste hrozne časově narocny. Nemam cas denne ujit treba dve tři hodiny.

Spánek je na picu ted no. Spim třeba 5 hodin, pak nocni, pak rano domu a treba do dvou si zdrimnu, pak vecer nemuzu usnout takze jdu zase po pulnoci a rano vstavam v jedenáct. Uz nevim ani kdy mam co jist, jestli snidat nebo večeřet
 
Binn
30. ledna 2026 [11:40:26] Re :: link
Binn » Tak zaloz.
tl;dr
Sama asi vis, co je ok jidlo a co je prasarna. Ve finale by melo byt jedno co snis, ale vydej kalori > prijem kalorii je jediny, co ti pomuze zhubnout. Preferuj protej, dej dopice vsechno, co by te mohlo lakat. 7x tydne zakusek je proste 7x tydne zakusek. Kdyz misto toho vezmes neco jinyho, co ma min kalorii a treba te i zaplacne, takze nebudes myslet na jidlo, tak je to jen tvuj win. Zas je dobry trvale nehladovej, tim to hubnuti zas tak efektivni nebude. Klasika - vyvazena strava. Japonci maj slovko "kuchisabishii" - jis, aby se pusa necejtila osamela, jestli je to tvuj pripad, zkus misto toho pit, zvejkacku a tak.

Pohyb. Pokud cvicis 5 h tydne, tak je to jen 5hodin pohybu. Abys podporila vydej kalori > prijem kalorii, tak zacni vic chodit, pokud to jde, proste zvysit si pres den takovej ten skryty vydej, ktery se dlouhodobe nascita.

Pak ti to taky muze tunelovat spanek. Cos je taky napicu.
 
Sili
30. ledna 2026 [1:17:41] Re :: link
Sili » Raketo help
Mame nějakou fitness nastenku? :))

Jsem tlusta jako to prase. Ve zkratce.
Za ctvrt roku jsem pribrala osm kilo. :-O
Pulku oblečení na sebe narvu s nesnazema a kdyz dlouho sedim musím si povolit knoflik na dzinach. Nechci to.

A to se hybu minimalne petkrat tydne. Řekněme dvakrát kruhac, dvakrát hodina na behatku (beh nebo chuze) a k tomu neco venku. Buď bezky nebo v létě kolo, brusle atd. Vic časově ani fyzicky už nedam, zvlast ne ted v zimě.

Ale samozrejme jinak delam v kanclu a vsude se vozim autem.

Jim nic moc. Spis moc nez nic. Salatky apod vubec. Pekne hezky cesky, semtam i fastfood (hambacek, bagetka, pizza). Ale zadny hranolky, chipsy, sladky piti, alkohol. Ale sem na sladky. Takže kromě sladky snidane tam pres den poslu nejakou tyčinku nebo zákusecek.

Ale doted to bylo cajk.

Je možný, ze se to fakt s vekem posouva a uz neucvicim to co sezeru?
Nechci se vymlouvat na hormony, to by všichni kolem podobnyho veku byly jako sud. Ale treba doreen, popel....najíte se normalne nebo mate furt hlad. Sem vazne takovy cune?

Taky sem teda nastoupila na 24h smeny.

V hlidani jidla sem extra nemozna, to vim. Ale tvl, jestli kazdej ctvrtrok priberu 8 kilo tak to jak budu vypadat.

Naposledy jsem zhubla v tom japonsku, ale to sem denně usla skoro 20km a temer nejedla. Tak se asi zit neda.
 
Binn
16. září 2025 [11:01:37] Re :: link
Binn » Lord_Palda (7:20:27): jako ono to pujde, jen to proste musi byt vsechno slozene a vyklizeny material.
 
Binn
16. září 2025 [11:00:41] Re :: link
Binn » Tychi (20:15:03): posuvne jsou za mne nejhorsi reseni. Neje , ze to vypada hnusne, tak ty kolejnice na 3.5 metrech budou mit dalsich skor 20 cm
 
Lord_Palda
* 15. září 2025 [7:20:27] Re :: link
Lord_Palda » popel (19:29:53): ono do toho musíš jakože... nudge. Tročku do toho potlačit, protože to má ochranu proti náhodnému otevření (aspoň naše) když do toho neúmyslně vrazíš. Takže to není kopnutí, ale spíš to co dělá stafík :D zase holky jsou teď víc samostatné, dokážou si už i ta mladší nachystat snídani a pak ji dokonce uklidit

Binn (18:48:06): přesně, soused má skříň řešenou tak, že posuvnýma dveřma přepažil celou místnost od stropu až po zem a zatím má víceméně "šatnu" ale v posdtatě skříň.
 
Tychi
14. září 2025 [20:15:03] Re :: link
Tychi » Binn (18:48:06): vyměníš za posuvné
 
Binn
14. září 2025 [18:48:06] Re :: link
Binn » Vcera jsem sel zkontrolovat rekonstrukci bejvaku a dost se vydesil. V loznici mam sesroubovane skrine, ale jak je to uzkej byt, tak to dost zuzilo mistnost a vypadalo to, ze kvulo posteli nepujde otevrit skrinove dvere.
 
popel
13. září 2025 [19:29:53] Re :: link
popel » Ja mam asi to, co popisujes. Celo horniho supliku neni dotazene az k pracovni desce, ale je tam mezera, do ktere strcis ruku a suplik oteviras tak, ze ho vlastne chytas za horni hranu toho cela. Je za tim samozrejme nejaka lišta, neni to tak, ze bys skvirou koukal dovnitr suplete. Blbe se to popisuje. Je to videt treba https://www.instagram.com/p/CyaeFOprifF/?igsh=YWhweXV2enU1amJ6 tady (neumim delat odkazy!).
A k tem suplikum s motorkem, do kterych drcnes nohou a otevrou se… Honza ma takhle reseny suplik s kosi na odpad, kde jsou ale taky psi pamlsky! Takze ja do toho jebu nohou casto uplne marne a nic, ale jak se o to otre staffbull, hned se to milostpanovi vysune ????. Takze bych s tim deti a zvirata nenechavala o samote :D.
 
Lord_Palda
* 8. září 2025 [6:11:49] Re :: link
Lord_Palda » ja jsem viděl ještě jeden bezuchytkovy system, ze je jakoby oskocrna hrana a mas prostor strčit psty za celé dřevo,
ty co jsme měli byly ok pro mě, ale holky samy si neotrvrely a sem tam zlomily nehet
 
popel
7. září 2025 [10:04:28] Re :: link
popel » Ja mam v baraku kuchyn bez uchytek a miluju to. Ted bydlim v pritelove dome, kde jsou kovovy uchytky a jednak je to podle me hnusny, jednak se o to cas od casu otlucu. Za me rozhodne lepsi bezuchytkovy system, ale je fakt, ze nevim, co to udela po peti deseti letech. A aktualne si hojim modrinu a krvavy sram na noze, protoze jsem zakopla o regal v Pepcu… takze mozna nebude vina uplne na strane tech uchytek samotnejch :D
 
uri
* 3. září 2025 [11:03:42] Re :: link
uri » Lord_Palda (8:48:52): to vypada dobre, sme s otcem vymejsleli jak udelat kuchyn v novym byte co se teprve stavi a dosli sme k necemu podobnymu
 
Sili
19. srpna 2025 [23:08:37] Re :: link
Sili » To je moc pekny
 
Lord_Palda
* 18. srpna 2025 [14:16:33] Re :: link
Lord_Palda » Binn (12:18:36): všechno mám postavené na dual white systému od KAMY vč. LED pásků v kuchyni, i lustr nad kuchyňský stůl jim dovezu a nechám přepájet čipy aby to bylo kompatibilní. Výhoda je, že pak všechny světla svítí stejnou teplotou
 
Binn
18. srpna 2025 [12:18:36] Re :: link
Binn » diky!

Vyfot mi, jak mas udelany listy ve stropech prosim te?
Obyvak masty dual white? Nebo taky listy?
 
Lord_Palda
* 18. srpna 2025 [10:28:06] Re :: link
Lord_Palda » Binn (9:36:39): v tom baráku je taphome domácnost, takže jsem všechny světla udělal na 24V- Dualwhite https://www.kamaelektro.cz/


ve třech pokojích máme tyhle lišty - https://www.kamaelektro.cz/kategorie/listy/

pak https://www.kamaelektro.cz/stropni_svitidla/stropni-svitidlo-24v-dual-white-d100-15w-ip54/ tyhle jsou ty v kuchyni, a ještě pár.
 
Binn
18. srpna 2025 [9:36:39] Re :: link
Binn » Dik za pozvani, ted bohuzel resim tisic veci, tak to na zadny navstevy nevypada. Prave rekonstruuju jeden bejvak a chci zmenit barvu vsech tech dveri, coz pak znamena, ze budu muset vymyslet i nejaky uchytky. Takze resim jaky, kazda inspirace se hodi. Plus teda resim jeste svetla. S tim, ze mam stropy 2.60 po pridani sadrose, tak tam dam asi zapusteny bodovky.
 
Lord_Palda
* 18. srpna 2025 [9:32:40] Re :: link
Lord_Palda » však klidně přijďte na návštěvu, máme i trampolínu na zahradě :D jenom teď žijeme v krabicích. z 80 banánovek jsme zatím vybalili 12.
 
Lord_Palda
* 18. srpna 2025 [9:31:47] Re :: link
Lord_Palda » je možné, že existuje nějaký lepší bezúchytkový systém než jsme měli, ale tyhle úchytky jsou moc fajn
 
Lord_Palda
* 18. srpna 2025 [9:31:09] Re :: link
Lord_Palda » Binn (9:22:13): v předchozí jsme měli vyfrézované vršky do korýtka, bylo to sice hezké, ale exktrémně nepraktické - ženě se v tom lámaly nehty, a to lakování na tom ztenčeném profilu taky dostávalo zabrat - zvlášť u koše (což by možná řešil motorický výsuv jako máme teď, ale hlavně u myčky kde po 4 letech začal bobtnat, a tam by to asi vyřešit nešlo), a lednice se tím otvírala docela nešikovně.

Tyhle úchytky jsou mnohem pohodlnější a fungují i pro děcka.
 
Binn
18. srpna 2025 [9:22:13] Re :: link
Binn » Hodne pekny! Ty uchytky takto ti vyhovuji?
 
Lord_Palda
* 18. srpna 2025 [8:48:52] Re :: link
Lord_Palda » Binn (18:55:13): Kuchyň, asi budeme už nadosmrti žít v krabicích

https://maeth.net/fotky/67520045f47f504ada98bfccb3471c55/1.png
https://maeth.net/fotky/67520045f47f504ada98bfccb3471c55/2.png
https://maeth.net/fotky/67520045f47f504ada98bfccb3471c55/3.png
 
fleja
* 16. července 2025 [21:45:28] Re :: link
fleja » uri (7:29:15): nehlede na zaludnou otazku - dostanou se tam hasici? Jinak bys asi musel mit trvalej pobuyt na urade a to je nekonecnej voser ( nastesti neozkouseno :D)
 
wwriter
26. června 2025 [3:48:20] Re :: link
wwriter » Lord_Palda (13:55:43): (byt ve městě): Takhle to má táta od zeťáka. A když nad tím tak přemýšlím, on vlastní ono roubené stavení o kterém tady byla řeč. Pouze na jiných pasekách. Takže od jara do podzimu na chalupě, v zimě pro větší pohodlí v bytě.
 
uri
* 25. června 2025 [16:35:13] Re :: link
uri » Lidumil Všehomír (9:41:59): jasny, diky za echo. Stejne na to ted nemam, tak si jen tak brouzdam pro prehled o trhu ')
 
wwriter
25. června 2025 [15:26:22] Re :: link
wwriter » Binn (12:12:25): obávám se, že ano :)
 
Lord_Palda
* 25. června 2025 [13:55:43] Re :: link
Lord_Palda » Lidumil Všehomír (9:41:59): ta logistika nebude uplne spatna, jasne, v zime to bude trochu oser, musis dat nějému místnímu traktoristovi dát pár stovek za prohrnutí sem tam, ale starlink řeší internet,,, jen na stáří to bude chtít vyměnit za nějaký byt, někde ve městě ale to bude za spoustu let
 
Binn
25. června 2025 [12:12:25] Re :: link
Binn » wwriter (10:38:27): ale prej to dobre samo od sebe hori
 
jen příspěvky od:
(zastavit refresh) << (na vršek) (nahoru) :: 1-20 z 9680 :: dolů dospod >>